| Cristinutzaa2806 a întrebat:

Trebuie sa ma decid in privinta unei facultati, ce credeti ca ar fi mai convenabil:sociologie si asistenta sociala sau psihologie si stiinta educatiei?
cam despre ce e vorba la aceste facultati si ce meserie pot sa am dupa aceea?

1 răspuns:
| Mădălllinna a răspuns:

O dată ce vei fi terminat facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei, vei putea activa în domeniul ştiinţelor educaţiei, ca profesor, profesori psihopedagogi (consilier) sau institutor, vei putea deveni specialist psiholog independent în psihologie clinică şi psihoterapie, psihologie educaţională sau psihologia muncii şi a serviciilor, ori consilier psiholog în diverse companii. Iar la facultatea de Sociologie si Asistenta Sociala ai fi consilier de familii (cu probleme), al relațiilor interumane în cadrul grupurilor sociale, precum și al instituțiilor din societate.