| victorcristian25 a întrebat:

UMF Cluj sau Bucuresti?
Trec a 12-a si nu sunt hotarat pentru care centru sa ma pregatesc.
Amandoua facultatile sunt bune, asa ca m-ar interesa calitatea vietii din aceste orase.
Eu sunt din Constanta deci Buc ar fi mai convenabil ca distanta fata de casa, dar imi place la nebunie peisajul muntos (ma relaxeaza) si de aceea iau in considerare si Clujul.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu as prefera Clujul, desii sunt bucuresteanca.
Si pe mine ma fascineaza muntele si linistea orasului, comparat cu Bucurestiul super aglomerat si incins.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la Bucuresti. Una e sa faci 2h pana acasă, alta e sa faci 12h.
Si in Cluj in oras nu ai munti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vii la Cluj, vei avea parte de o educație bună și de o calitate bună a vieții orășenești. Dar peisajul în oraș nu este muntos, fără să fie totuși complet plat. Astfel, cu relaxarea în peisaj, nu prea ai mari șanse.

| Iote a răspuns:

Ia in calcul si preturile exorbitante din Cluj in comparatie cu Bucurestiul. Apoi, si din Cluj, si din Bucuresti, trebuie sa iesi din oras pentru "peisajul muntos". Valea Prahovei este usor accesibila din Bucuresti.

| Eireann a răspuns:

Eu la Cluj an facut si e un oras foarte prietenos cu studentii, mai putin costurile de cazare care sunt peste orice limita. De peisaj muntos nu o sa ai parte in oras, daca iti permit sa pleci din cand in cand cu masina in impejurimi atunci poti altfel la cat o sa ai de invatat cred ca o sa fii Mai mult la Biblioteca.

| maia05 a răspuns:

Clujul ar fi o varianta destul de buna, eu sunt din Cluj și ador orașul acesta, dar tu ai spus ca îți place la nebunie peisajul muntos, în Cluj nu sunt munți, dar dacă meri de exemplu în Baisoara (la 30 min cu autobuzul fata de Cluj) vei avea un peisaj superb, sau în Valea Drăganului și acolo este un peisaj muntos de vis. Sper ca te am ajutat oarecum?