| Paix a întrebat:

Un mic ajutor va rog!
Anul acesta am optat pentru academia militara fortelor terestre Sibiu, imi doresc foarte mult sa ajung in armata de mic, e visul meu in fine.
Luni imi finalizez dosarul si viza medicala, problema cea mare este cu dantura tot sunt ok dar pe piept am avut o acnee complicata in liceu am luat tratament eu le spargeam ca prostu si acum sunt plin de semne si pete maronii pe piept oare ma poate pica la viza medicala pentru asta?

5 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Cu semne de acnee pe piept n-ai nici o problema la admitere, nici macar nu sunt intr-un loc vizibil!
Insa... care e faza cu dantura? Acum ceva ani toata gasca mea din liceu, afara de prostul de mine, au dat admitere la postliceala de politie de la Campina si s-au agitat ca Pepsi din cauza controlului stomatologic, practic si-au reparat orice mic defect la dantura.
Intereseaza-te daca este si control stomatologic la Academie si cat de sever e!

| alex337 a răspuns:

Stai calm prietene, nu te poate pica din asa ceva! Eu am o cicatrice urata pe spate si nu m-a picat! Iti ures spor si hay sa ii ajutam si pe restul nu? pentru ce sunt militari

| Paix explică (pentru alex337):

Multumesc mult frate pentru incurajare, sper sa fie bine pana la capat.
Onoare si repect pentru militarii romani asemeni tie!

| raresh_5041 a răspuns:

Ce ai facut pentru dosarul ala medical? Eu dau la facultatea de pompieri la academie la Bucuresti si nu stiu ce trebuie sa fac pentru dosar.

| Paix explică (pentru raresh_5041):

Luni il fac, totul se face la ei, pentru ca ei iti spun ce si cum si unde trebuie facut hartoage!