| anonim_4396 a întrebat:

Unde mă pot angaja la 18ani? Fără răspunsuri cu Uber etc că nu îmi plac acele job uri. Eu vreau cu carte de muncă Cum ar fi manipulant marfă etc.

33 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu ai nici o calificare, atunci poti sa te angajezi la orice munca necalificata: constructii, agricultura, industrie, etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te poți angaja acolo unde au nevoie de tine. Asta doar dacă îți place să muncești și să nu faci nazuri.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Nene, Eu muncesc de mic. Tăiam lemne etc că locuiesc la țară și nu stau la bloc ca alți închis în 4 pereți.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

În acest caz. și penntu locailtatea ta, este un site AJOFM. Acolo sunt afișate locuri vacante pe diverse meserii.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Am înțeles dar daca eu nu vreau meseria asta sunt obligat cumva?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Care meserie - asta-? Acolo sunt publicate posturi. Faci cerere la care vrei și poți.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Mă refer la meseria de gunoier, dacă nu vreau sa devin asta nu sunt obligat că nu sunt boschetar.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te obligă cineva? La noi în Cluj este un domn cu facultate care adună cartoane și face 1000 Euro pe lună, și nu e boschetar.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Doamna aceea @AmandinaDragan Mi a spus că acolo mie locul, la salubrizare.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și dacă a spus ea? Câți ani ai, să pui botul așa la doamne?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Am 18 ani dar nu suport să fiu luat la mișto indiferent de persoană.

| Freya1 a răspuns:

Încearcă la supermarket.In general angajează tineri ce vor sa înceapă de undeva.
Sau ca livrator cu bicicleta (masina).
În construcții dacă nu ai o calificare neapărat.
La spălătorie auto.
Barman ospătar.
Ajutor de bucătar.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Vrei un servici, sau vrei un servici plătit foarte bine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poți face uber/bolt laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lol

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și la uber poți lucra cu carte de munca, însă va trebui sa te angajezi prin firma colaboratoare si va trebui sa plătești comisioane suplimentare. Hoție, cum este si la glovo. La uber poți lucra si independent cu mașina ta sau poate mașina lor (ca pfa). Însă odată pe luna va trebui sa plătești și contabil care sa iti calculeze veniturile, sa iti vireze la stat, taxe, etc. Poate trebuie plătită și chiria pe mașină, dacă iei mașina de la uber. Asta ca sa nu vina ANAF peste tine mai apoi, ca nu achiți taxe, faci și pușcărie pentru evaziune fiscala. Apoi ce bani rămân, sunt ai tai. Un șofer uber mi-a spus odată ca în jur de 3000 lei ii rămân în buzunar doar din uber la care mai adaugă și tips-ul. Si lucra în jur de 5 ore/zi. Ce sa mai spunem despre cei care lucrează zi și noapte. Dacă se lauda si vorbea aiurea, atunci si eu vorbesc la fel. Acum na.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Cred ca sunt mulți nebuni. Am văzut și eu șofer uber cu bata de baseball între scaune. Zic waw, vestul sălbatic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne ferește așa ceva. Ce lume rea, D aia aduce Dumnezeu cutremure și furtuni cu dezastre naturale că s-a înrăit lumea.

| Țoglă a răspuns:

Profi,Auchan,Carrefour,Unicarm etc.

| AmandinaDragan a răspuns:

Mega Image, Profi, Carefour, Kaufland.
Gunoier, spatii verzi.

| anonim_4396 explică (pentru AmandinaDragan):

Eu cred că sună a "jignire" chestia cu gunoier.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

''Eu vreau cu carte de muncă''
Ai si carte de munca. La 18 ani ce ai vrea? Director?
Daca suna mai bine:Lucrator la Salubritate. E bine?

| anonim_4396 explică (pentru AmandinaDragan):

Nu știu cine v a ajunge acolo doamnă că eu sunt bun la ceva măcar și alți nici nu știu nimic (nu judec) Știu să repar telefoane și chiar am trecut bani destui de decenți pentru treaba asta și nu îmi spuneți mie să mă duc ca gunoier că acolo ajung doar cei ce n au școală.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

Telefoanele sunt facute de roboti. Ce poti repara la ele? Sa schimbi baterii, display-ul si sa pui folie? Munca de chinez batran.
Asa ca lucrator la salubritate mergi agatat de masina in partea din spate si sari din mers sa aduci tomberoanele la masina, sa stragi gunoaiele, etc
Cineva trebuie sa faca si munca asta. La pregatirea si experienta ta cred ca esti potrivit.

| anonim_4396 explică (pentru AmandinaDragan):

Du-te și lasă TPU și nu îmi spuneți mie să mă duc la gunoi, cred că acolo vă e dvs. Locul. Dacă aveți chef de certuri căutați cu altcineva că dacă era altul vă lua și la mișto pentru ce întrebări stupide puneți.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

La 18 ani unde ai vrea? Trebuie sa pleci de jos astfel capeti experienta.

| anonim_4396 explică (pentru AmandinaDragan):

Du-te naibii și lasă TPU și nu îmi spune tu mie să mă duc la salubrizare că eu sunt băiat deștept femeie, Nici nu mă cunoști. Am numai note mari la liceu 8/10
Nu îmi spune tu mie să mă duc ca gunoier în pana mea, du te tu femeie dacă îți arde de miștouri

| anonim_4396 explică (pentru AmandinaDragan):

Ștergeți contul de TPU că nu ajutați deloc.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ce sari asa puisor? Nu e si aia o munca cu, carte de munca?
Daca ai si note mari cu atat mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru AmandinaDragan):

SI dacă eu nu vreau gunoier sunt obligat cu forța? Am contract cu cineva sa devin gunoier? Wtf

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi greșit. Nu este o meserie degradantă așa cum crezi. Fără gunoieri ne-ar năpădi gunoaiele.

| teclado a răspuns:

Încărcator descărcator
Depinde de unde eștia doraly
La dragonul rosu
La obor
Mergi prin oraș si uitate la patiserii
Ia un ziar cu anunțuri

https://www.anuntul.ro/anunturi-locuri-de-munca/