| anonim_4396 a întrebat:

Unde mă pot angaja la 18ani vu program după masă ori sa nu fie cu carte de muncă?
Fără întrebări cu la: glovo, pliante, sau pe litoral. Nu e genul meu aceste servicii

16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ma nene fara sugestii asa se spune corect nu fara intrebari gen Glovo, la serviciu nu te cheama după masa cand ai tu chef, ăia au program fix 8 ore de la 7 sau 7 jumate dimineata pana la ora 2 sau 2 jumate la prînz, unii daca repari telefoane in hipermarket cum este Auchan, Carrefour Cora, au si in incinta hipermarketului reparatii telefoane accesorii, ei au program de la 10 dimineata la 21 seara, acum posibil sa lucreze in ture sau toata ziua, si stă acolo pe scaun si repară nonstop telefoane decodări detoate, dar tu trebuie sa faci un curs reparatii telefoane sa ai o diplomă la mînă si cu ea te duci si te angajezi, fara diplomă nu te va angaja nimeni ca sti sa i ti repari tu telefonul tau, la reparat vin oameni cu telefoane de mii de lei daca il strici mai rau platesti de te saturi te mai si bat oamenii daca nu le repari telefonul, nu este o joacă sa lucrezi cu oameni nervosi si violenti.Du-te si fa scoala de reparatii telefoane si după ce te califici cauti loc de munca

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu sunt prost așa e... Muncă înseamă să muncești pe șantier sau la șanțuri, Nu să stai pe un scaun să faci diabet.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu faci diabet de la statul pe scaun cine ti a spus asa ceva?

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Păi mănânci și stai... Cam așa pare să fie

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Diabetul nu il faci asa ca maninci si stai, diabetul se face datorita pancreasului care numai stie sa foloseasca insulina este o boala autoimuna fara vindecare, de aceea este nevoie de insulina deoarece pancreasul nu stie sa o administreze eficient in corp, diabetul se face pe sistem nervos nu il faci daca maninci dulce, dar daca ai diabet si maninci dulce creste brusc glicemia faci hiper glicemie si trebuie injectia cu insulina.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Problema ta e că nu-ți place munca. Cu ce te deranjează că stai pe scaun, la căldură într-un mall? Nu e mai bine decât să dai la lopată 12 ore pe zi pe frig, ploaie, zăpadă?

| johnnny123 a răspuns:

"Nu e genul meu aceste servicii"

Dar care servicii "e genul tău"?

Ce știi să faci?

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Să repar telefoane

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă chiar te pricepi, atunci caută-ți de lucru în domeniul ăsta. Sunt o groază de service-uri peste tot.

Pe cont propriu nu prea văd cum ai putea face asta, pentru că oamenii nu prea au încredere să-și lase telefonul pe mâna oricui.

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Da, sigur. Am reparat de unul singur telefoane din bypass și alte chestii
Și la mine acasă nu la GSM fiind fără diplomă sau ceva să specifice că pot lucra în acest domeniu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu te angajează nimeni acolo fără un curs de calificare în domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei de pa Glovo nu sunt serioși, dar dacă ai permis de conducere îți recomand Bolt. Cum să nu fie genul tău? Te plimbi cu mașina, asculți muzică și mai faci un ban!

| Calinm22 a răspuns:

Pai nici sa scrii corect nu e genul tău))

| anonim_4396 explică (pentru Calinm22):

Cerșetor de atenție.

| Calinm22 a răspuns:

Încearcă florar, doar că îți trebuie experiență, trebuie sa uzi florile, să le bagi îngrășământ, mai greu că vândutul

| PolPo a răspuns:

Încearcă să te angajezi elev la școală, dupa aia poți lucra liniștit cu contract oriunde ti-ai dori.