| anonim_4396 a întrebat:

Salut băieți și fete.
Sunt in clasa a 10-a la profesională.
După ce termin vreau sa mai fac un an de liceu sa dau la facultatea de actorie.
Mai, exact ce pot sa fac acolo și cam care sunt șansele să intru acolo?
Daca sunt la facultatea de actorie pot juca în filme?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa terminarea scolii profesionale, trebuie sa termini si cei 13 ani de liceu, la seral, sa-ti iei BAC-ul, dupa care poti merge la o facultate de Arte, pe care o termini in 4-5 ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am jucat teatru de amatori în liceu. Nu este o meserie așa ușoară cum și se pare. Să faci institutul de artă teatrală este important ca să reușești. Să fii aleasă ca să joci în filme, depinde de cât talent ai, competiția e mare. Șansele sunt dacă te dedici total acestei profesii, și ai calități fizice și scenice.

| alina2k18 a răspuns:

Direct la Hollywood ajungi laughing
Cei care ajung la facultatea de teatru si film se duc pentru ca majoritatea sunt talentati, fac facultatea doar pentru a se perfectiona plus ca se da si admiterewinking si trebuie si BAC ul laughing
In general toti sunt descoperiti de mici ca au acest talent, sunt remarcati in scoala, activitati extrascolare, etc.
Ca sa joci in filme umbli la castinguri de te doare capu laughing

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca termini profesionala va trebui sa mai faci doi sau trei ani ca sa termini liceul.