| anonim_4396 a întrebat:

Unde se mai găsesc locuri de muncă in perioada asta? Trebuia sa fiu angajat in martie si cand a aparut criza asta au renuntat si m-au trimis acasă...

Unde si ce sa mai caut? Am pus deja CV la un call center si la un magazin online dar nu vad sa am vreo sansa pe acolo! Ce joburi se mai fac de acasă?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intra la ajofm din orasul/judetul de care apartii apoi gasesti, daca ai 24 iti recomand sa te bagi pe autobuz sofer e viata buna dar sa ai B ca firma iti plateste scolarizarea de fel

| darrio2007 a răspuns:

In constructii vei gasi intotdeauna. Si nu de acasa.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu esti programator experimentat, nu ai cum face vreun job de acasa, unde sa castigi bani.
Dar iti poti cauta local, prin ziare, prin agentiile de recrutare ale fortei de munca, unde trebuie sa te inscrii samd.

| alina2k18 a răspuns:

La curierat se fac angajari mereu.

| mgtow a răspuns (pentru alina2k18):

Nu chiar, mai degraba mecanic de locomotiva sau sofer de autobuz asa da

| cristian200313 a răspuns:

Angajeaza-te la vreun restaurant, sau la kaufland.

| DanielDanny a răspuns (pentru cristian200313):

Am incercat si la magazine, am pus CV-u online pentru un magazin local (greseala de scriere...)
Aia de la kaufland m-au frecat 2-3 luni in voluntariat si cand am terminat practica nici la revedere nu ne-au zis (am fost mai multi, dar asta a fost acum mai multi ani, deci n-am chef sa ma intorc la ei)

| cristian200313 a răspuns (pentru DanielDanny):

Am inteles, dar ce iti place sa muncesti? Nu vrei sa te faci ospatar?