| oBanană a întrebat:

Urmează examenul de rezidențiat să îl susțin. Să spunem că aș alege sănătatea publică și managementul. Care sunt șansele reale să profesez pe ceea ce m-am profilat într-un spital (decent) din România? Ce alte opțiuni (reale) aș mai avea în țară de făcut?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand succes la examene!
Dat fiind lipsa acuta a doctorilor si asistentelor din sistemul sanitar romanesc, cred ca ai toate sansele sa-ti gasesti usor si rapid ceva de munca.
Urmareste site-urile de recrutare dar si website-ul spitalelor ori clinicilor unde ai vrea sa muncesti, fiindca ies posturi vacante mai tot timpul.