| AvalohAlyn a întrebat:

Romania e tara in care tinerii nu au niciun viitor decent si multumitor?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Ideea este că tinerii sunt viitorul României şi ei trebuei să schimnbe ceva. Dacă cei din urmă nu dau şansa tinerilor să se afirme, să îşi spună cuvântul. Sunt tineri foarte deştepţi care nu sunt cunoscuţi, nu lucrează iar alţii cu o şansă care o duc foarte bine.
Dar oricum, în ziua de azi vedem la tv numai n onvalori şi pe stradă care pare se că au noroc o duc bine. Fiecare îşi duce crucea dar haide să fim oameni. Guvernul să facă ceva bun pentru tineri, să creeze locuri de muncă bine plătite şi stabile ş.a.m.d.

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca ei vor pot sa faca orice happy

| RainmakerX a răspuns:

Cunosc tineri de 26-27 de ani care o duc mult mai bine decat parintii lor.

Se poate dar este foarte greu...
Trebuie sa ai noroc, inteligenta si sa nu uiti niciodata unde iti este locul.

| Idkidk a răspuns:

Nu, dacă vor se poate!

| UnBroken2016 a răspuns:

Ce raspunsuri date de asa zisi copii care le stiu pe toate rolling on the floor.°Daca ei vor pot sa faca orice, Totul tine de gandirea pozitiva °. Clar astia nu au facut scoala multa si au dat la un post de munca dar nu au avut postul pentru ca altul a intrat pe pile. Ce raspunsuri de cacao.

Răspuns utilizator avertizat
| Aberdeen a răspuns:

Se poate, dar cu foarte multe eforturi! Asta nu mi se pare corect. Degeaba învățăm atâta materie și atâtea informații, din moment ce oricum nu ne garantează cu adevărat un viitor strălucit în țara asta.

| papuciirupti a răspuns:

Posibil...
aici incepi cu greu o afacere si foarte greu o ti peste cota 0
mai am un an de liceu si daca ma raportez la ce merge in Romania nu mai intru la nicio facultate...