Întrebare recomandată | bubiii a întrebat:

Buna tuturor, sunt rezident in anul 1 si as avea nevoie de cateva indrumari/sfaturi, daca este cineva amabil sa ma ajute.
Doresc sa sustin iar examenul de rezidentiat si as dori sa stiu care este procedura pentru " a iesi din starea de incompatinilitate", cand ar trebui sa anunt actualul spital platitor ca urmeaza sa incep alta specializare si cand va trebui sa intrerup activitatea in vechea specializare pentru a o incepe pe cea noua. Va multumesc!

3 răspunsuri:
| bookofknowledge a răspuns:

Pai desi sunt doar student, si mai am 2 ani si jumate pana ce termin, am auzit de la colegi, ca poti sa schimbi rezidentiatul in parca primii 2 ani, cu una la care s-a luat punctaj mai mic ca al tau, nu mai bine faci asta?

| bubiii explică (pentru bookofknowledge):

Nu, deaorece nu am punctajul destul de mare pentru ceea ce-mi diresc eu. Din aceasta cauza vreau sa mai sustin inca o data examenul

| bookofknowledge a răspuns (pentru bubiii):

Din cate am inteles, a fost un rezi greu. Succes la urmatorul rezi.