| thunderstruck5 a întrebat:

V-ati gandit vreodata sa studiati sau sa lucrati in strainatate?

5 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Mă gândesc la asta de fiecare dată când un profesor mă întreabă despre carieră/viitor.

| thunderstruck5 explică (pentru Pricked):

Te-ai gandit si la tara/tarile in care ti-ar placea sa studiezi sau sa lucrezi? happy

| Pricked a răspuns (pentru thunderstruck5):

Semestrul trecut, au venit nişte tipi în liceu, care făceau o scurtă prezentare a universităţilor din străinătate. Păreau toate atractive (una mai mult decât alta), bursele nu lipseau; a fost interesant, însă, până la urmă, tot aici cred c-o să-mi contiunui studiile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mi as fi dorit sa studiez, dar a trecut timpul studiilor. De lucrat... poate asa cateva luni

| angus35 a răspuns:

Vreau ca dupa ce termin facultatea sa lucrez si sa ma stabilesc in strainatate.Nu cred ca se merita sa studiezi in strainatate avand in vedere faptul ca trebuie sa platesti bani seriosi.