| Drami a întrebat:

Vă salut!

Pentru cei care sunt din Teleorman, mai precis Alexandria, aveți idee dacă există facultăți, și dacă da, ce facultăți sunt în Alexandria? M-ar fi interesat o facultate de drept, dar am văzut ca ar fi doar Universitatea Valahia, pe științe economice și inginerie, și știam ca mai era o secție din cadrul Spiru Haret, dar vad ca pe google apare ca fiind închisă definitiv.

Ma puteți ajuta cu niște informații?

Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunati direct la secretariatul Universitatii Valahia si ei va vor spune daca anul acesta 2023-2024 vor mai avea facultati d e inginerie sau economice.

| mihai69 a răspuns:

Pe tine te interesează doar să ai o diplomă? Dacă da, atunci nu contează facultatea.
Dacă totuși chiar vrei să faci dreptul, hai la universitatea din București, sau Cluj, ori Iași!