| croissant a întrebat:

Vi se pare normal tu ca și casier sa nu îți poți lua tips? Mi se pare aiurea sa ia managerul de fiecare data tipul!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Casier unde? la un restaurant, la un magazin?

| croissant explică (pentru Simpatic):

La fast food

| Simpatic a răspuns (pentru croissant):

Cred ca acest tips de care vorbesti daca este sa ne raportam in cadrul unui fast-food este ceva ce tine de o intelegere tacita.
managerul fiind un fel de sef de "sala"
Nu am idee insa cum functioneaza asta la un fast-food si cine lasa tips acolo si de ce? happy daca aceeasi speta o aplicam la RESTAURANT atunci se schimba datele problemei! pentru ca este stiut faptul ca la restaurante bacsisul este consistent daca ne referim la suma adunata la sfarsitul zilei!

iti doresc sa ajungi mult mai sus pe scara ierarhica in cadrul acestui fast food si atunci sa faci instructie cu acest "sef de sala" care ia tipsul vostru!

| MarianWLF a răspuns:

Casierii la lidl, mega, kaufland?