| IoanaIonuca a întrebat:

Vi se pare tarziu sa incep medicina la 22 ani, având în vedere că sunt 6 ani? E greu la facultate? S-ar putea lucra in timp ce o faci? Eu acum sunt la conta, dar vreau sa o termin fiindca mai am 1 an si n-as vrea sa renunț și să fi pierdut 2 ani degeaba.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este tarziu, indiferent ca mai ai de invatat inca 10 ani pentru meidcina (6 ani facultate + 4 ani stagiatura). Depinde doar de vointa ta si de determinarea de aa junge medic in viata.

Nu stiu la ce esti acum, ca nu stiu ce-i "conta", doar suna ceva foarte pitzi la auz.

| IoanaIonuca explică (pentru Violleta2022):

Contabilitate laughing)

| Violleta2022 a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Serios, asa se zice la voi acum?
Pe vremea mea se zicea "contabilitate" si o practic de vreo 30 de ani, da sa fiu a naibii ca tot contabilitate i se spune si acum.
Poate ca "conta" este altceva, asta de o mancati/beti voi azi, se serveste cu frisca, coctail sau cine stie ce alt martini, la piscina... ca aia de o invatai eu, o tociram ca prostii, pe bancile facultatii.

| Felys a răspuns:

Nu e tarziu, ficamea a inceput-o la 24 si o va termina la 30.De muncit nici nu intra in discutie, nu vei avea timp plus ca nu poti lipsi deloc de la cursuri ca in alte facultati.Tot ce trebuie e sa aiba cine sa te tina in toti cei 6 ani de facultate pentru ca este cheltuiala si tu nu vei avea timp decat de invatat

| WhiteLife a răspuns:

Nu e târziu, dar îți va fi foarte greu sa și lucrezi, pentru că sunt Profi care fac prezenta la cursuri, la laboratoare nu ai voie sa lipsești. Eventual, daca lucrezi, că trebui sa fie foarte flexibil. Și e foarte multă informație să înveți doar in sesiune. Acuma depinde de fiecare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am colegi de an care au inceput la 26 si 28 de ani, vor termina facultatea la 32 si 34, nu e prea tarziu pentru nimic

| LaraClarice a răspuns:

Nu e târziu. Important este sa vrei sa fii medic. Facultatea e destul de grea, având în vedere că este medicina, totuși. Trebuie să înveți tot timpul iar materia este multă și stufoasă.
Nu ai timp sa lucrezi, învățatul îți va ocupa cam tot timpul. Poate doar in vacanțe, in rest nu vad cum.
Mult succes!