| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a întrebat:

Voi ce parere aveti?thinking
Sa aleg un profil uman sau real? sigh
Anul acesta trec in clasa a 8`a, imi place mult matematica, dar si romana si limbile strainehee hee, precum engleza si franceza [cele care ni se predau] si nu ma pot hotari ce profil ar fi mai bun : filologia sau economica? sigh
Niste pareri mi-ar fi de folos happy.
Multumesc anticipat kiss.

Răspuns Câştigător
| andreea_8479 a răspuns:

Buna
eu am terminat anul acesta, am fost la mate-info, am regretat candva(atunci cand dadeam de greu)ca am facut aceasta optiune insa mai tarziu s. a dovedit a fi cea mai buna

iti pui intrebari, nu sti ce vei urma dupa liceu, eu te sfatuiesc sa alegi real, dupa ce vei termina vei avea posibilitatea sa mergi la orice facultate doresti insa daca vei alege uman nu vei avea asa de multe posibilitati, daca faci realul vei putea sa dai dupa si la limbi straine, jurmalism etc insa la uman este mai greu, dupa sa te axezi pe ceva precum medicina, constructii, economie, biologie etc

este mai greu la real dar ai mult mai multe avantaje
vad ca esti o pers inteligenta si iti plac mai toate materiile asa in marewinking asa ca te vei descurca la real cu siguranta

mult succes

6 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Buna! Profilul ti-l alegi tu dupa cum iti place.Eu te sfatuiesc sa mergi pe economic deoarece la profil economic faci romana, matematica, limbi straine, economie etc si dai teza la romana, mate, o limba straina si economie.Succes.Sper ca te-am ajutat

| cornel a răspuns:

Ambele sunt bune. dar filologia este mai buna

| Bubu a răspuns:

Eu sunt la filologie si e foarte tare acololove struck adica nici nu e greu cum e la mate info I don't want to see nici usor usor. e numai binelaughing daca iti place romana si lb straine cu atat mai bine. mai ales lb straine iti sunt f folositoare.la mate info e greu, atatea ore pe saptamana si romana faci atatea ore cate fac si cei la filologie. e naspa asastraight face
si la teze e greuu la mate info, in special la mate normalcall meu. o sa va predea o groazaaa
du-te la profil uman love struck nu o sa-ti para rau.:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te duci la filologie, din partea mea ai un mare: Esti fraier/a!

| Savannah a răspuns:

Care e treaba? dc sa fie fraiera? nu ai neaparat mai putine sanse daca te duci la uman. gandeste-te ce vrei sa faci cu adevarat in viata si hotarastete. va fi mai usor asa decat sa accepti sfaturi si dup aceea sa regreti...

big grin

| Andreea_8766 a răspuns:

Eu iti recomand un profil uman, dar ai grija ca filologia e foarte grea.eu iti recomand stiintele sociale.big grin