| virus a întrebat:

Voi ce stiti de " munca la domiciliu" gen: lipit felicitari, lipti timbre, asamblat pixuri, etc? Cunoaste-ti pe cineva care afacut bani din asta sau sunt doar tepe?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Tepe, tepe, tepe! Nu, nu, nu! Nu te baga in asa ceva ca este o inselatorie! A fost pe TVR1 o emisiune realizata si cu camera ascunsa la sediul unei astfel de "firme"(un apartament) unde patronul era o fatuca (smechera de altfel!) si care firma avea doar un angajat, ea! Si invartea banii cu lopata pentru.ca se gaseau multi nerozi (scuzati cuvantul)care sa tot plateasca pentru.informatii.Apoi cand trebuiau sa execute ceea ce aveau de executat (pungi, margele, etc) constatau ca nu au in coletul pe care l-au platit toate componentele necesare lucrului.Ba lipsea ata (la margele), ba lipsea lipiciul (la pungi) etc, si, in final constatai ca nu poti face ceea ce ti-se cerea.In scrisoarea initiala de la "firma", ti-se spunea ca daca nu -ti convine sa trimiti inapoi coletul complet(adica si cu ceea ce ei nu-ti trimisesera!) si-ti vei primi banii inapoi.Si cum acest lucru nu era posibil... cercul s-a inchis.Ai dat banii si nu ai castigat nimic. Cei carora realizau ceva cu mijloacele lor li-se spunea ca nu le-au facut bine, aratoase, etc. Uita de asa ceva.

9 răspunsuri:
| Lora_6439 a răspuns:

Cunosc pe cineva care facea pungi de cadouri. Isi rupea mainile, imputea casa de lipici din ala si nu castiga mai nimic.

| mioara a răspuns:

Mai nimic doar ca vor niste bani inainte adica teapa

| gigiro a răspuns:

E o mare minciuna totul! Nimeni nu a facut bani din asta, platesti niste informatii pentru adrese si platesti pentru. nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da(dem5)

| stroedaniel13 a răspuns:

Intadevar par tepe astea cu lipit etc.

Totusi, mai multe persoane mi-au recomant un site interesant cu metode de munca la domiciliu:

Ii spune: http://www.munca-la-domiciliu.com

| macgyver a răspuns:

A incercat mama mea sa faca plicuri, dupa o saptamana a reusit sa le faca, le-a trimis inapoi si au zis ca nu corespunde calitatii. Toate sunt vrajeli.

| amalely a răspuns (pentru macgyver):

La ce adresa a trimis? caut si eu sa fac asa ceva sa vad daca merita

| lily1970 a răspuns:

Pentru ca am vrut sa mai fac si eu un ban in plus pe langa somajul tehnic, am zis sa trimit la insirat margele sa vad ce iese.
Am trimis la o casuta postala un plic autoadresat, mi-au trimis o hartie (material informativ ), ca sa pot continua a trebuit sa depun o suma la banca, o plata in avans pentru alte hartii tot materiale informative s-au dovedit a fi pe urma mi-au trimis proba de lucru care a constat in cateva margelute minuscule fara ata de insirat (pentru care banuiesc ca asteptau sa-i sun la un nr de tel cu supra taxa daca aveam ceva nelamuriri) si un model pe hartie dupa care trebuia sa insir margelele. O bratara de 20 cm iti ia cam 4-5ore pana o montezi pentru ca seamana cu o zgardana a maramuresencelor cu coltisori pentru care urmeaza sa iei 6 roni dar de 45 cm dupa ce incepi lucru, daca reusesti sa faci una pe zi iti dai seama ce venit ai intr-o luna.
La aceste firme se castiga din naivitatea celor care trimit o groaza de bani pe materialele lor informative nu din produsele vandute, ca oricum renunti la asa munca migaloasa si foarte prost platita.
Sfatul meu este sa nu puneti botul la asa ceva ca din asta nu se castiga.
pa.pa.

| BuzganyBarna a răspuns:

Nu stim.