| DerpRo69 a întrebat:

Vreau sa devin programator dar din pacate nu am avut norocul sa intru la un profil de info(sunt a 9 a)si mi-as dori sa lucrez in acest domeniu si am tot intrebat daca e nevoie sau nu sa stii mate, daca e neaparat nevoie de facultate de info si am auzit de la altii ca am nevoie si de la altii ca se poate si fara doar sa am dorinta si vointa si sunt cam nedumerit happy

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci, de exemplu ca front end developer nu prea iti trebuie mate si nici nu inveti la scoala chestiile alea

| DerpRo69 explică (pentru Sn4k3):

As vrea software developement

| Sn4k3 a răspuns (pentru DerpRo69):

Vezi ce trebuie sa inveti si daca poti.

| Croampa a răspuns:

Da, e nevoie de mate si... da, e nevoie si de facultate, ca altfel nu te baga nimeni in seama( doar cu o simpla diploma de 12 clase).