| AdrianVoicu a întrebat:

Vreau sa imi dau demisia, din vina perioadei nefavorabile.
Cum eu lucrez la o fabrica mare cu mulți angajați e destul de riscant in perioda asta sa merg la lucru.
Dupa o perioda de 3-4 luni, cand poate lucrurile se mai liniștisc, mai este posibil sa ma angajez la loc?
Am 3 ani vechime, oare ma vor angaja la loc?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Vreau sa imi dau demisia...ma vor angaja la loc?"

Puțin probabil dar in mod sigur că o să vă trimită acasă in șomaj tehnic, deci puțină răbdare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te vor angaja, căci vor avea nevoie.
Dar dacă stai acasă și nu muncești, ai din ce trăi?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi se pare inconștiență să-ți dai demisia acum laughing. Ai impresia că te mai angajează cineva în următoarea perioadă la ce criză urmează? Minune că încă ai un job, majoritatea au fost băgați în șomaj tehnic sau concediați direct. Dacă e foarte riscant mediul vostru de lucru, o să vă trimită ei acasă. Oricum dacă se răspândește virusul o să-l luăm majoritatea, e altfel să te prindă criza și virusul de c*r cu bani în portofel. 3 ani vechime sunt nimic, mai ales într-o fabrică mare, ești ușor de înlocuit.

| AdrianVoicu explică (pentru supadeceapa):

Când ai un frate bolnav de cancer si o bunica bolnava, nu o sa iti mai ardă de bani, mai ales can ei sunt toată familia ta

| supadeceapa a răspuns (pentru AdrianVoicu):

Eu te înțeleg, dar crezi că vă ținea acolo dacă erați în pericol? Măcar așteaptă puțin, mai mult ca sigur vă dă în șomaj tehnic și atunci poți sta acasă cu 70% din salariu măcar o lună, nu cu mâna în kur. Că de angajat înapoi, nu cred că se mai pune problema.

| AdrianVoicu explică (pentru supadeceapa):

Da, pentru ca pe patron il doar undeva de oameni, el vr4a producție 0
Si nu am găsit nici o posibilitate de a nu întra in contact cu alți, dar e imposibil, la servici eu depind de alți si alți de mine

| Felys a răspuns:

Adica ii lasi balta cand au ei nevoie si speri sa te reprimeasca cand ai tu chef.S-o crezi tu ca mai calci in fabrica respectiva vreodata

| StrongHeart a răspuns:

Nu o sa iti spun sa nu iti dai demisia, este decizia ta, dar iti recomand sa urmaresti macar primele 15 minute din acest videoclip unde domnul profesor vorbeste despre lucruri pe care nu le vei afla din presa oficiala.Sunt niste informatii destul de interesante.
De exemplu, moralitatea in randul tinerilor e intre 0 si 0, 2% in cazul acestui virus,care a existat inainte sa fie aceasta panica, doar ca a suferit o mutatie.
https://www.youtube.com/watch?v=e48TnWrsGP0

| Digikey a răspuns:

Daca-ti dai demisia o sa ai numai dezavantaje.Asteapta cateva zile si se va opri totul.Vai sta acasa platit.

| Digikey a răspuns (pentru Digikey):

Inca nu au murit tineri decat daca au avut si alte probleme. Unora li s-au gasit de exemplu niste gauri in ceafa.