| ripperstrm a întrebat:

Salut.
O sa merg la un interviu și vreau să mă angajez doar pentru 2 luni pentru că încep facultatea.
Sa ii spun angajatorului că vreau sa lucrez doar 2 luni sau sa nu ii spun nimic și după2 luni să îmi dau demisia?
Voi ce ați face în situația asta?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu e un job sezonier logica ca nu trebuie sa ii zici ca nu te mai angajeaza nimeni, mai ales daca ai nevoie de ceva training

| Renata07 a răspuns:

Nu are rost sa ii spui cat vei lucra, multi angajatori caută angajați pe perioadă îndelungată și s-ar putea să nu ii convina asta.