| AvalohAlyn a întrebat:

Merita sa te ocupi de blogging? Merge bloggingul pe sănătate? Vreau sa îmi fac in viitor un blog de sănătate/viața sănătoasă/informații despre suplimente alimentare. ..credeți că am sanse sa am vizualizări multe sau macar destule la blog și cum pot sa fac sa atrag vizitatori cat mai mulți? Merita sa dau 5 euro pentru reclama pe Facebook? Nu mă interesează profitul material cu doar sa am vizitatori, vizualizări și să dau sfaturi care chiar ajuta din surse bune, de încredere cărți scrise de doctori, astfel ajutând câtuși de puțin oamenii care vin pe blog. Am șanse să reușesc cu blogul cat de cat sau nu? Macar 100 vizitatori la fiecare postare.Acum abia ce incep sa citesc cărțile de sănătate pe care le-am cumpărat..scopul meu e doar sa ajut oamenii să ducă o viață sănătoasă și totodată să am și eu o viață mai sănătoasa și să îmbunătățesc daca pot macar puțin sănătatea celor dragi și viitorilor mei cititori prin dieta, alimentație și sfaturi de lifestyle și informații despre suplimente alimentare.

3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Esti medic? Te pricepi in a da sfaturi profesioniste?
Decat sa distrugi sanatatea celor dragi, mai bine alege alt domeniu.

| AvalohAlyn explică (pentru Yuoia):

Am cărți de calitate ridicata de sănătate scrise de doctori ..nu vad rostul răspunsului tau.Fac și un curs de nutriție și unul de sănătate prin corespondenta.Că sa dai sfaturi sau informații de lifestyle și viața sănătoasă, sănătate(dieta, nutriție) nu trebuie sa fii medic.Nu o sa creez un blog medical despre medicamente ci doar de viață sănătoasă și nutriție, sănătate E o diferență între medicină și sănătate.Si crede-mă mă pricep bine sa iau informații de calitate scrise de doctori din cărțile mele pe care am dat o grămadă de bani Sfatul tau nu mă ajută, mai bine nu postai.Nu ești tu în măsura să îmi spui sa nu îmi urmez pasiunea.

| Miauti a răspuns:

Daca esti medic si tu vorbesti de "Adevăratul Doctor/Medic:IISUS HRISTOS (Jesus Christ)" lasa-te de meserie. O sa ti citeasca blogul doar si poate pensionarul care navigheaza pe internet, ca restul pensionarilor stau pe Facebook.