| Pintoiu_Raresh_1993 a întrebat:

Vreau sa ma fac inspector OPC.Ce facultate trebuie sa urmez?(facultatea sa fie de stat )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te poate ajuta absolvirea Academiei de stiinte economice sau Universitatea de stiinte agronomice si medicina veterinara. Fiecare dintre cele doua universitati asigura pregatire in domeniile solicitate pentru ocuparea unui post de inspector.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Pentru o facultate de stat ( și o muncă de stat...degeaba) și retribuția vine cam pe măsură.

| victorandrei a răspuns:

Nu mai se numeste OPC ci ANPC.
poti sa urmezi ce facultate vrei daca nu ai pile nu intri acolo. Salariul este mic pentru un inspector anpc (1200, 1300 lei) pentru inceput

| luliluli a răspuns:

Chimie alimentara