| alienkros a întrebat:

Vreau sa ma fac PSIHOLOG! Dar nu aici,in Anglia/Germania ca am si rude acolo, deci problema cu cazare nu ar fii.....in fine dar ce profil trebuie sa urmez? Stiinte sociale sau filologie?

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Stiinte sociale cu siguranta.Vei face psihologie la greu big grin

| RainboyDash a răspuns:

Filologia e cu totul altceva..acolo inveti poezii si chestii despre limbi.La stiinte sociale inveti despre socieate si lucruri de genu, in fiecare an dai teza la logica, psihologie si filosofie ( la cate una in fiecare an)

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Ambele sunt bune, depinde de tine:la filologie faci mai multe compuneri si inveti sa vorbesti cu pacientul, iar la stiinte sociale ai acele ore de psihologie care te ajuta. Funda?

| emiliaalexandra a răspuns:

Stiinte sociale.Cat despre in tara in care vrei sa te duci eu sugerez sa mergi in Anglia