| Oleg17 a întrebat:

Vreau sa stiu totul despre ce tine inginerie medicala, vreau sa dau in acest domeniu la universitate la voi in tara si nu stiu ce cuprinde acest domeniu si la ce pot sa ma astept pe viitor. Daca este cineva in acest domeniu va rog frumos ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

In domeniul asta te ocupi de realizarea de aparatura medicala, de la cercetare pana la realizare, instalare si instruirea medicilor pentru folosire. Aici poti vedea si descrierea specializarii, si ce materii faci in facultate (si din medicina, si din inginerie) http://dbb.pub.ro/facultatea-de-inginerie-medicala