| bobrici a întrebat:

TPU!
Marketing, management si inginerie- ce parere aveti despre ele?
Care,din cele trei,vi sa par mai de viitor? Unde exista mai multe sanse? In ce domeniu? Va rog sa argumentati si raspunsul.
Acum o sa spuneti ca : "faci ceea ce-ti place". Normal, asta o sa si fac, insa din pura curiozitate, vreau sa stiu si parerea voastra despre aceste trei facultati.Ce as putea face mai exact daca am "acea sclipire" in oricare din domeniile de mai sus ( marketing/management/inginerie)
Cel mai bun raspuns primeste funda!
Multumesc frumos!

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Pentru marketing trebuie sa ai talent. Daca ai, vei fi bine platit si ceea ce faci va avea mare cautare.
La management trebuie mai putin talent, dar va trebui sa inveti pe cont propriu domeniul in care iti vei gasi de lucru.
Despre inginerie am oarece dubii. Ai foarte mult de invatat si te trezesti ca slujba ta pleaca prin India sau China sau ca apare o inventie/inovatie care face ca tot ce ai invatat tu sa devina inutil.