| SayCheesexD a întrebat:

Vreo sansa sa devin actrita ( roluri secundare, sau poate si principale? big grin ) daca nu am voce? Credeti ca imi pierd vremea la clubul de teatru sau la un liceu de teatru din cauza ca nu am voce?

Răspuns Câştigător
| lookingforlove a răspuns:

Hey. din pacate cu prima parte nu te pot ajuta, pentru ca putine persoane ajung sa devina actrite cu renume, la noi in tara. din cauza asta si eu am renuntat la ideea aceasta, desi am voce si sunt talentata. dar daca tu ai curaj si vrei sa-ti indeplinesti visurile, faptul ca nu poti canta nu conteazawinking talentul la actorie vine din interior, si multe actrite ca Jennyfer Aniston, Anjelina Jolie au ajuns unde sunt acum, nu pentru voce, ci pentru actoriewinking eu am lasat scoala de teatru si imi pare foarte rau, regret acest lucru pentru ca nu mai am drum inapoi. nu iti pierde tu sansa, si believe in your dreamswinking

| CuteGirl2005 a răspuns (pentru lookingforlove):

Deci, nu trebuie sa ai voce frumoasa ca sa ajungi un actor bun?

9 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Ce treaba are vocea cu teatrul?
la teatru joci rolul unor persoanaje, nu canti.

| cooldreams a răspuns:

Nu-ţi trebuie neapărat voce ca să devii actriţă. Dacă nu eşti într-un musical, nu văd la ce ţi-ar trebui. Şi eu am jucat într-un film şi nu am voce (bine, nu era film, era o piesa de teatru care a fost filmată, dar cam acelaşi lucru). Dacă într-adevăr vrei să fii actriţă, nu văd de ce te-ar împiedica lipsa vocii, aşa că poţi urma cursul în continuare dacă asta îţi doreşti cu adevărat.

| Mary24 a răspuns:

Vocea cu care canti(ai zis ca nu ai) cu teatrul sunt diferente mari intre ele sunt multi actori mari fara voce daca chiar vrei sa ajungi undeva incearca sa inveti bine la actorie si din astea deci sunt sanse sa ajungi undeva daca chiar esti buna si nu, nu iti pierzi vremea la clubul de treatruhappy
cine ti-a zis asa cevalaughing?

| kathgilbert a răspuns:

Stai chillwinking. Nici Kristen Stewart cea ravnita de toti producatorii nu are o voce frumoasa. Invata cateva limbi straine, exerseaza diverse roluri, inscrie-te la diverse piese scolare sau de orice fel si ai incredere ca poti sa fii actrita. Restul vine de la sine.

| Coco2730 a răspuns:

Daca nu ai voce inseamna ca nu esti adecvata pentru anumite genuri teatrale, dar si ca celelalte iti sunt accesibile. Pentru film e aproape inutil sa canti. E o abilitate importanta, asa ca ai putea sa o elimini invatand altceva (sa canti la un intrument).
De asemenea, daca vocea cu care vorbesti nu e flexibila... trebuie sa lucrezi foarte-foarte mult.

| mateia a răspuns:

Uite poate gasesti aici solutia la problema ta: www.scoaladeteleviziune.ro

| Grey96 a răspuns:

Nu cred ca trebuie neaparat sa ai voce ca sa fi actrita. Daca tie iti place aceasta meserie trebuie sa o practici. Sunt multi actori care nu au voce si sunt foarte faimosi.

| ske a răspuns:

La actoriue nu cont vocea. daca sti sa jocihappy