| DrunkenIrish a întrebat:

Ziceti-mi si mie o facultate (invat bine am luat media la examene 9, 90) dar nu pot da probe sportive(problema la picior) si nu stiu fizica si nici nu vreau sa invat.Ma gandeam la medicina dar nu vreau sa ies la 30 de ani cu o slujba, as dori mai devreme. Dati-mi exemplu va rog si spuneti salariul si in cati ani termin! MS!

4 răspunsuri:
| ambicio a răspuns:

Farmacie, inginerie si IT

| IoanaIonuca a răspuns:

Stiinte economice, psihologie, drept, ar mai fi asistent medical. Toate sunt 4 ani. Salariul depinde de functia pe care o ai.

| Metalheadforever666 a răspuns:

Depinde care sunt materiile tale preferate. Daca iti place matematica si informatica poti merge pe IT.Un exemplu de facultate este Facultatea de Automatica si Calculatoare de unde poti iesi programator, facultatea nu dureaza mai mult de 4 sau 5 ani, un programator are la inceput de cariera un salariu de cel putin 2000 lei dar cu cativa ani de experienta, salariul ajunge lejer la 1000 de euro sau mai mult, dar depinde si de functie.

| DrunkenIrish explică:

Doresc ceva ce as putea lua mai multi bani.Nu doresc farmacie/asistent daca voiam ma duceam la medicina.Gen politehnica si ziceti o ramura a ei