| antonio345 a întrebat:

Am 13 ani, sunt in a 7-a si imi plac foarte mult engleza, biologia, fizica, chimia, asa ca as dori sa fac o facultate (stiu ca mai este ceva timp dar vreau sa stiu) de medicina in S.U.A., deoarece imi place aceasta tara. Ati putea sa imi spuneti ce examene imi trebuiesc, cerinte necesare, etc?

2 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Esti foarte tanara si vremurile merg, dupa cum ai spus repede. Tocmai de aceea, trebuie sa ai rabdare(e greu la tinerete!), caci la varsta la care vei ajunge tu sa vrei sa fii studenta este posibil ca deja limba engleza sa devina 'limba moarta' (ca latina), SUA sa raman doar in poze si amintiri (acum inca e frumoasa), nu-ti face planuri pe durata asa de mare, poate chineza sa fie mai la moda peste 10 ani sau mai devreme! Sau araba. Sfatul meu sincer este sa nu te grabesti, multe se vor schimba!