| LoveUbutUdontCare a întrebat:

As dori sa stiu cati ani de facultate se fac pentru medicina chirurgie estetica? Stiu ca se fac 6 ani, dar cati sunt de rezidentiat? Eu sunt din Cj, cls. a11a, si vreau sa dau la facultatea de medicina din Cj. Conteaza doar media la examen, nu? Examenul se da din biologie, fizica si chimie, sau doare doua la alegere? Care ar fi media pentru buget, si care pentru bursa. Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nu stiu cat ani de facultate trebuie sa faci, dar stiu sigur ca medic trebuie sa citesti toata viata carti, sa te informezi despre noile tehnologii, noile boli, noile remedii.

| YeowangBalam a răspuns:

Pai,eu sunt cls a9a la stiinte ale naturii si dau bac la alegelre intre bio, chimie sau fizica (2 dintre ele) si mate si rom.