| here a întrebat:

1- Cat costa un mp de pamant in comuna Sultea judetul Vaslui oficiu postal Viisoara problema ca acolo nu este apa curent electric si nici canalizare, mama si cu fratii si surorile ei au mostenit pamantul dar fara documente fratii ei au luat pamantul si nu au dat la surori nimic.

2- Daca pot prin tribunal sa iau partea mea si sa fac acte si cam cat imi ia un avocat.
3- cat costa sa construiesc o camera ghiar daca e de lemn.

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

** Nu exista comuna "Sultea" in judetul Vaslui--- denumirea localitatii nu este corecta!
In schimb, exista comuna Șuletea, jud. Vaslui. Vezi harta :http://www.listafirme.ro/harta/vaslui_suletea.htm
si un video care prezinta o sarbatoare a comunei :
http://www.youtube.com/watch?v=528JVp5Jwvg
PRIMARIA ( structura funcţională cu activitate permanentă constituită din primar, viceprimar, secretarul unitaţii administrativ-teritoriale şi aparatul de specialitate al primarului, avănd drept scop soluţionarea problemelor curente ale colectivităţii locale) --- vezi aici numarul de telefon si numele primarului :http://www.portal-info.ro/primarii/primaria-suletea-vaslui.html

| Elvina a răspuns:

Cel mai bine ar fi ca mama ta sa mearga la primarie si sa se intereseze de tot. Bafta!

| here explică (pentru Elvina):

Mama adecedat acum ceteva luni si nu am pe nimeni in Romania

| here explică (pentru Elvina):

Eu traiesc in strainatate

| Elvina a răspuns (pentru here):

Aici lucrurile sunt complicate. Ori vii in Romania si rezolvi problema la primarie, notar si altele, ori lasi totul asa cum este si iti duci viata mai departe in strainatate.

| here explică (pentru Elvina):

O sa vin dar vreau sa stiu inainte de sa vin daca se merita sau mai ales ca in tara care traiesc sunt probleme

| Elvina a răspuns (pentru here):

Faci cum vrei. Daca pamantul ala e important atunci vino, daca nu mai bine stai unde esti. Oricum in Romania lucrurile se rezolva greu, in timp.

| alessia5158 a răspuns (pentru here):

Cauta in documentele detinute de catre mama decedata orice informatie privitoare la legatura ei cu Romania--- incepe cu coresponenta ei cu persoane din Ro--- este un prim pas spre informatia care te poate ajuta( poti afla cu exactitate numele corect al localitatii unde se afla amplasat pamantul, numele bunicilor din partea mamei care au detinut pamant, numele fratilor/surorilor si altele).