| here a întrebat:

Buna ziua am nevoie de ajtor traiesc in strainatate intro zona cu probleme tatal e strain si mama romanca dar a decedat si vreau sa ma intorc in Romania dar imi este frica sa imi pierd serviciul aici degeaba + nu am pe nimeni in Romania vreau sa stiu cum sa scriu intrebarile care le am pe site sau daca puteti sa ma ajutati am intales ca daca nu scriu cum trebuie contul meu o sa fie sters
a si vrea sa stiu cel mai evitn apartament in Romania cam cat costa chiar daca e in province pot sa gasesc cu 7000 de euro sau nu si daca il inchiriez cat pot sa iau
ultima intrebare mama are un pamant la tara in sultea judetul Vaslui dar in zona nu este apa nici canalizare cam cat costa um mp de pamant si cat ma costa daca vreau sa construiesc o camera are 9 hectare dar nu avem hartii trebuie avocat dar vreau sa stiu daca se merita sa vin in Romania si sa caut un avocat si vreau sa stiu daca vand o parte pot sa construiesc o camera cu bani care ii iau de la pamant sau nu are valoare

Răspuns Câştigător
| alexandrutzu_6614 a răspuns:

Uite iti dau eu un sfat. vii in tara vinzi pamantul de acolo si cu bani luati si cei 7000 de euro pe care spui ca ii ai iti cumperi o casa in provincie cu tot cu canalizare si apa curenta, asta e sfatul meu, acum tu pot sa mai intrebi,
e alegerea ta.

| here explică (pentru alexandrutzu_6614):

Stiu ca preturile pentru garsionera in Bucuresti este 30000 de euro
am citit pe internet ca este si garsionere cu 7000 de euro in province si am citit ca o camera in camin costa tot la fel dar nu stiu daca vreau sa o vand e usor sau complicat ma refer la camera in camin preturile astea exista sau sunt numai anunturi

2 răspunsuri:
| here explică:

Multumesc foarte mult pentru raspuns adica pot prin avocat sa dovedesc drept la pamant si cam cat pot sa iau pe pamant adica cu 7000 mii de euro nu gasesc trebuie un pic mai mult
de esemplu 10000 sau poate diferenta imi foloseste pentru avocat
si de exemplu daca nu am alt venit pot sa inchiriez apartamentul si cu bani de chirie sa traiesc adica sa inchiriez alt apartament mai ieftin si restul sa fie pentru mancare, factura de curent electric, etc.
imi cer scuze daca nu scriu foarte corect pt.ca eu am invatat limba romana de la mama si traiesc intro tara araba dar ma bucur mult ca aparticipat la acest site pentru. ca folosesc limba romana care imi place si numai am cu cine sa comunic in limba romana pentru. ca mama a decedat acum 8 luni
si vreau sa stiu daca pot sa va trimit un mesaj privat si cum pot trebuie sa am un anumit numar de raspunsuri
sa va multumesc inca o data