| cristib a întrebat:

1 lopata de ciment si 4 de balastru e bun la stalpi de sutinere la casa

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Foarte bun. Nu are sens sa pui mai mult.

| mami a răspuns:

Te-ai zgarcit la pod si dai mai mult la punte
depinde si cu ce umpli intre stalpi
daca umpli cu bca -uri iti recomand sa zidesti primele 4-5 randuri din caramida de fabrica rosie apoi continui cu bca
, bca-urile sunt ca sugativa si absorb umezeala de pe fundament si ai tot timpul igrasie in peretzi

Stefan
| Stefan a răspuns:

Are dreptate Leonardk, pentru casunt stalpi de sustinere trebuie mai mult ciment.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu cred. Eu as am pus 1 la 3 chiar si la alei. Este prea sarac amestecul pentru scopul propus. Nu uita de armatura metalica!

| mioara a răspuns:

Intreaba un specialist.

| marius28 a răspuns:

Eu stiu ca cel mai bun e 1la 3.