| Anonim5566 a întrebat:

Acum vreo 2 saptamani, purtam la ora de desen niste blugi roz deschis. Si i-am patat cu tempera (culori de apa) albastra. Dupa 2-3 zile i-am spalat, dar pata n-a iesit. Cum as putea face sa o scot?

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.eva.ro/......-5087.html
incearca dar nu cred ca mai ai ce face cu blugii, doar sa inlocuiesti sa pui ceva pe acea pata, o broderie/o inimioara.
O zi frumoasa sa ai:)

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca e vorba de culori de apa,pune,,venish,,peste pata si lasa cam jumatate de ora,apoi incepi sa mai adaugi putin,, venish,, si sa freci usor, adaugand cate putina apa. Dupa ce dispare, poti sa-i bagi la spalat complet.alege un,, venishh,, pentru covoare sau carpete.

| Andeuta a răspuns:

Ai incercat cu Venish?