| anonim_4396 a întrebat:

Am câteva jucării de pluș care sunt murdare și vreau să le bag în mașina de spălat dar problema este că au în interior baterii și un mecanism din acela prin care cântă, vă dați voi seama.
Nu au nici fermoar ca să le scot bateriile și chestia aia.
În cazul de față ce îmi recomandați să fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa cauti cusatura cu care este inchisa.
Incepi de la locasul bateriilor, unde se schimba.
Dupa spalare si uscare se monteaza totul inapoi si se coasa la loc.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca au baterii, cu siguranta exista o modalitate de inlocuire a lor.
Scoate bateriile, apoi le speli, le lasi cateva zile sa fii sigura ca toate circuitele din interior sunt perfect uscate, dupa care le poti utiliza fara probleme.

| darrio2007 a răspuns:

Sa nu le bagi la mașină de spălat, clar.

| gabicoo a răspuns:

Dacă le bagi la mașina de spălat se strică, se "ard".

| gigite a răspuns:

Se spala manual cu diverse perii si periute chiar si aia de dinti, cu detergent si alti curatitori in functie de pete si murdarie, cu spirt si dezinfectanti...