| alexandraalis a întrebat:

Am chemat un tamplar sa puna o clanta la usa pentru ca era defecta.
El a schimbat broasca, dar a taiat din tocul usii si nu a reparat. Eu nu am fost acasa si am trimis pe cineva acasa, cat timp a stat tamplarul in casa.
Va rog spuneti-mi daca se mai poate face ceva, sa nu se mai vada ca a taiat din tocul usii.
Sunt disperata, stau cu chirie, dar am avut acceptul proprietarei pentru a chema pe cineva sa repare clanta.
Nu m-am gandit ca acesta va taia din tocul usii, pe motiv ca nu se inchidea usa, dar nu am vazut ca ar fi fost probleme.
Trebuie sa rezolv astazi repararea.
Imi este teama de ce va zice proprietara.
Tamplarul nu il pot gasi pana luni.
Va rog astept raspunsurile voastre.
Fara glume.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca timplarul a gresit, el trebuie sa si repare. E bine ca ai vorbit cu gazda, ca stie ca a venit. Trebuie doar sa ii spui ce s-a intimplat, si sa il rechemi pe timplar sa repare ce a stricat. Daca nu reusesti sa il convingi sa vina, pentru ca depinde si ce fel de om e timplarul, daca esti din Bucuresti, pot veni sa vad despre ce e vorba si sa rezolvam problema.
Nu trebuie sa fii disperata atita timp cit propietara stie ca a venit timplarul. Mai ales daca o asiguri ca totul se va repara.

| cristi202 a răspuns:

A, am uitat un lucru: daca nu rezolvi cu timplarul nimic, poti sa ma chemi linistita, nu te va costa nimic. O fac pentru ca esti de pe TPU. Eventual doar pentru un pahar de suchappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sara zice bine dar daca a taiat ma gindesc ca asa trebuie.

| liviustaicu a răspuns:

Nu trebuia sa chemi un tamplar. Mai bine chemai un lacatus mecanic specializat in deblocari usi. Iti scotea clanta fara sa iti taie tocul usii. Unii foarte priceputi sunt: http://www.deblocari-usi.net.

Pentru reparatii usi trebuie sa chemi alta firma cred ca astia ar fi ok:
http://www.reparatii-usi-bucuresti.ro/