| And7280394847 a întrebat:

Suntem 4 fete de 16-17 ani care stam in chirie si avem probleme cu vecinii. Este un domn de vreo 30 de ani jos care ne face mereu panarama ca facem galagie pe timpul zilei. La noi vin in general baieti si fiind 8-9 persoane in apartament mai mereu bineinteles ca se face putina galagie dar in general la ora 10 se sparge gasca. Ideea e ca acest individ a observat ca mereu urca baieti la noi si chiar ca pleaca dimineata de la noi pentru ca uneori dorm aici si ne-a reprosat si faptul ca vin baieti la noi acasa, desi nu inteleg de ce il intereseaza. Ne-a zis chiar si ca a fost la politie si ca cei de acolo i-au zis ca poate suna oricand se aude ceva si ca va face in asa fel incat sa ne dea proprietara afara. Problema noastra e ca parintii nu sunt de acord sa vina baieti la noi acasa si daca face ce face si spune ceva parintilor sau proprietarei e nasol rau. Deci cum sa fac sa scap de el?

4 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Probabil își imaginează ca se întâmpla altceva acolo laughing nu prea ai ce sa ii faci, peste tot gasesti un vecin veșnic nemulțumit și care are mereu ceva de comentat. Încercați sa faceți mai putina gălăgie.

| Violleta2022 a răspuns:

Vecinii tai au dreptate ca si parintii vostrii.
Nu ai cum sa scapi de vecinul ala, pentru ca ceea ce faceti nu-i normal si nici sanatos. Omul are bun simt si dreptate in acest caz.
Probabil ca va chema Politia foaret curand, daca nu intelegetid e vorba buna
Macar de a-ti avea respect pentru parintii vostrii si nu ati face bordel din casa aia inchiriata, ca-i faceti naibii de rusine, cand va vor lua Politia pe toti si va vor chema parintii la sectie sa va recupereze sis a plateasca amenzile.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să faci.
Când stai la bloc trebuie să respecți niște reguli.
Ori încercați să nu mai deranjați vecinii ori vă mutați.
Altă soluție nu aveți.

| Rd79 a răspuns:

Atunci nu mai faceti galagie. E foarte simplu. Puneti covoare, nu mai tarati mobila (mese, scaune, etc.) pe parchet/gresie, vorbiti normal, nu tipati, nu trantiti usile, etc.