| AlexAndreiD a întrebat:

Am cumparat azi o bormasina noua Bosch EasyImpact 600, 600 W. Cand am pornit-o, se aude un zgomot ciudat, ca si cum sunt in interior niste pietricele si se lovesc una de cealalta cu viteza super mare. Are cineva idee ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

E defecta sau asa trebuie sa se auda? Din ce spui este impact,deci ceva trebuie sa bata,daca nu ai mai avut si nu stii cum ar trebuie sa se auda, mergi cu ea inapoi, sau la un service si vezi ce zic aia.

Daca ar fi avut ceva inauntru, bucati ar fi sarit din ea laughing deci da la impact se lovesc ceva piese acolo mecanice, e normal, de aia este impact.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Defectiune de asamblare.
Du-l inapoi la vanzator, daca e in garantie schimba-l.
Alta data incearca marfa la cumparare!

| aditimus a răspuns:

Mai bine o returnezi.