Întrebare recomandată | Muad'dib_Mihai_1991 a întrebat:

Am cumparat o drujba fuxtec si dupa 2 luni de functionare acum se opreste brusc dintr-o data cand tai cu ea va rog sa-mi ziceti si mie ce se intampla

Răspuns Câştigător
| laurici_3736 a răspuns:

Vezi ca are pe rezervor o supapa de aer unisens daca s-ainfundat se opreste si nu mai merge si ca sa-ti dai seama ca e de acolo cind se opreste desfa puitin busonul la rezervor si stringel inapoi apoi pornesteo daca merge e supapa infundata sau blocata.Succes

| Muad'dib_Mihai_1991 explică (pentru laurici_3736):

Mersi mult am sa incerc ce ai zis

| Muad'dib_Mihai_1991 explică (pentru laurici_3736):

Am reparato era de la sorb MERSI MULT PT SFAT

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă este în garanție, mergi acolo de unde ai cumpărat-o pentru remedierea problemei.
Pa, pa.

| Muad'dib_Mihai_1991 explică (pentru Legiuitoarea):

Am vb cu cel de la care am cumparato si mi-a zis sa ma duc cu ea la orice reprezentanta si sa-mi zica ce problema are si sa-i zic lui si astfel imi trimete el piesa fara a ma costa nimic

| relian a răspuns:

Curata filtru de aer ca sigur este imbicsit cu rumegus.Este un burete pus peste carburator. Daca tot nu vrea vezi ca in rezervorul cu benzina are si un filtru de benzina, incearca sa il cureti daca te pricepi. Daca o fi intrat ceva mizerie cind puneai benzina tot cese poate.Dar daca moare e de la filtru de aer cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ori îi bobina de inducţie, ori mişcă fişa de la bujie. Bujia poate să facă aţă din cauza amestecului benzină, ulei necorespunzător.

| Muad'dib_Mihai_1991 explică (pentru anonim_4396):

Cand o pornesc sta la relanti dar cand o ambalez mai tare se opreste brusc

| chersinmarian a răspuns:

O fi infundat caraburatorul sau regleaza la 4 timpi

| Muad'dib_Mihai_1991 explică (pentru chersinmarian):

Nu nu este de la carburator ca m-am uitat la el e mai curat ca lacrima oricum mersi pentru sfat