| Tamas_Ionutz_2000 a întrebat:

Am dat comanda la aplast pentru un geam de termopan dar nici acum nu a venit si maxima este de 15 zile si au trecut 20 am sunat acolo dar zice odata ca nu are sticla ba odata ca nu au timp sa il asambleze vine craciunul si am in renovare o camera si nu poate muncitorul sa termine camera sad! Ce sa fac?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti ceri banii inapoi daca ai platit si comanzi de la altii

| Tamas_Ionutz_2000 explică (pentru suntserios):

Problema e ca mai sunt 2 saptamani si pana vin
e celălalt geam si muncitorii aut treaba in alta parte numai saptamana asta pot sta

| Peridava a răspuns:

Ma mir. APlast sint seriosi. Poate oamenii de la voi nu sint seriosi. Dar cum ti-a spus @suntserios, comanda la altii. De obicei vin in 2-3 zile. Poti sa-i ameninti cu OPC-ul.

| Tamas_Ionutz_2000 explică (pentru Peridava):

Mda al naibii de seriosi au zis ca in 2 saptamani ajunge geamul....si daca te rog imi spui ce inseamna opc?

| Peridava a răspuns (pentru Tamas_Ionutz_2000):

Oficiul pentru Protectia Consumatorului.

| Tamas_Ionutz_2000 explică (pentru Peridava):

Mersi

| Peridava a răspuns (pentru Tamas_Ionutz_2000):

Succes.