| anonim_4396 a întrebat:

Se poate scoate un geam(sticla) termopan deja montat?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Intre canatul de plastic al ferestrei si garnitura sticlei se afla un cadran tot din plastic care se poate scoate dislocandu-l, cu grije, de canat--- odata indepartat acest cadran care margineste garnitura inspre canat, sticla poate fi scoasa din lacasul ei --- dislocarea sticlei se face de 2 persoane alfel, o poti scapa. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, la mine a crapat odata un geam si am chemat pe cineva care se pricepea la geamuri termopane si ni l-a reparat.

| Vio_9862 a răspuns:

Da,se poate scoate.am spart vreo 2 si stiu.pe marginea geamului(a sticlei)exista o chestie din plastic, aceea se scoate.multa bafta