| 93Anna93 a întrebat:

Am mai multe flori de apartament si am observat ca au fost invadate de mici gandacei negri. Aveti idee cum pot scapa de ei? Nu vreau sa le dau cu insecticide, vreau un tratament cat mai natural cu putinta.Dau funda raspunsului cel mai bun

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! incearca sa le schimbi pamantu si stergele cu o carpa moale umeda(apa curata) sau cu un pic de bere

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Stanila_Alina_Gabriela_1990 a răspuns:

Aceeasi problema o aveam si eu inainte cu florile pana am descoperit ceaiul de ceapa cred ca il stii.foile de ceapa se fierb se lasa apoi ceaiul la racit si apoi se uda florile normal ca cu apa dar nu mereu.adica daca de obicei uzi florile de 2 ori pe saptamana o data uda cu ceai si a doua oara cu apa.metoda aceasta e buna si pentru parazitii aceeia mici.si mai este bun si putin scrum de tigare daca il pui deasupra pamantului.