| USER172772737373737737373737737373636 a întrebat:

Am o altă întrebare, vreau sa fac un picnic in sufragerie cu prietena mea, Adina, ce trebuie sa fac? Vreau în pași să-mi explicați.
Pasul 1
Pasul 2

22 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

De ce sa faci un simplu picnic, cand ai putea sa faci un sejur complet in sufragerie, la ultra all inclusive?

| cristi202 a răspuns (pentru regis):

Pentru all inclusive îți trebuie bani... happy

| cristi202 a răspuns:

1) Stabiliți ce veti munca
2) Mergi la shopping cu Adina, sa cumpărați ce e nevoie
3) Pregătiți bucătăria pentru lucru, tot ce e nevoie, cratițe, platouri, cutite, etc.
4) Faceti mincarea
5) Pregătiți sufrageria: o muzica selecta, candele, etc
5) Serviti mincarea in sufragerie, asezonata cu discuții, glume, voie buna
6) La sfarsit, faceți curat.
7) A doua zi faceți evaluarea a cum a fost.

| darrio2007 a răspuns:

Picnicul se face de obicei in natura. Ce faceti voi este o joaca de copii. Mancati si stati pe Facebook.

| Violleta2022 a răspuns:

1. Scoti toata mobila din camera
2. Pui o patura in mijlocul camerei
3. Aduci sandvisuri si bauturi racoritoare pe patura
4. deschizi geamul sa simtiti aerul de afara si sa vedeti cerul
5. daca doresti foc...iei un lighean de metal si faci foc in el
6. aduci musai extinctorul in camera, daca faci focul in lighean, sa fii asigurat, daca daramati ligheanul in camera happy
7 acum poti sa-ti inviti prietena la picnic... in sufragerie
8. tinuta obligatorie: pantaloni scurti si maieu
9. Acum poti sa stingi lumina, ca-i suficienta de la focul din mijlocul camerei

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eventual pot face si un gratar.

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai uitat sa spui sa aducă și un petec de gazon. Azi se poate cumpara la metru patrat. happy

| cristi202 a răspuns (pentru darrio2007):

Și fumul?!? Vrei ca la sfarsit sa arate ca niste cârnăciori afumati? happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristi202):

Poate sa cumpere un spray cu miros de brad sau de flori, ca sunt peste tot.

| darrio2007 a răspuns (pentru cristi202):

Păi, să fie picnicul complet. Apoi se apucă de zugrăvit.

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Spray... Și cu "feeling-ul" acela de a calca pe ceva verde și moale, ca la orice picnic, cum ramane? happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristi202):

Pai, pentru "feelingul" de a calca pe ceva verde si moale, este simplu:
- foloseste 2 paturi, musai aia de deasupra sa fie verde (sau verde cu flori) :)

uite aici imagini, pentru inspiratie:
https://haineieftinesibune.ro/......6fa8b6.jpg

https://www.domo.ro/......yNT0tMw-l/

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, ar fi o opțiune. happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristi202):

La o adica se poate pune pe jos orice: o patura, un cearceaf verde, sau inflorat, pana si hartiile florale de impachetat, daca tine mortis sa aiba ceva verde sau flori, la picnicul lui unicat laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristi202):

Pentru mai mult fun... poate invita si cainele vecinului happy

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Daaa, pune hirtiute verzi pe jos (nu dolari, că aia dispar happy ), și apoi creează și un pic de vînt cu un ventilator... happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristi202):

... vezi ca ai si tu idei bune laughing

| sierra1 a răspuns:

"vreau sa fac in picnic in sufragerie"

din ăla cu foculeț din lemne?

| Lioana a răspuns:

Daca e in sufragerie nu e picnic.

| VoidEternal a răspuns:

Pasul 1: faci picnic.
Pasul 2: faci curățenie.

| IceRope a răspuns:

Picnic în sufragerie? Mda, e nasol când n-ai net lângă pădure, în aer liber.
Adina e la fel de isteață, sau ea chiar nu știe că ai postat chestia asta?

| NisipLaMare a răspuns:

Faci picnic pe balcon pui si 2 flori.