| gheorghe699 a întrebat:

Am o cabana intr-o zona de munte (Fagaras)unde cresc 2 caini si doua pisici pe care le-am adoptat, am fost plecat 3 zile la Bucuresti, am rugat un prieten sa mearga sa le dea de mancare pe perioada cat sunt plecat, omul a avut grije dar luni cand m-am intors, am gasit o turma de oi cu 6 caini pascand pe terenurile private de acolo,... Pisoiul meu nu a aparut,el care in momentul cand ajungeam cu masina in fata portii era primul.L-am cautat,strigat,dar nu a aparut,mi s-a parut suspect ca atunci cand am inceput sa il strig ciobanul si-a luat turma si a plecat,l-am cautat toata ziua,iar spre seara l-am gasit mort, il omorase cainii ciobanului. Va rog sa imi spuneti cei care stiti cui sa ma adresez, nu vreau daune, dar am tinut foarte mult la pisoi, as vrea ca astfel de lucruri sa nu se mai intample, cu atat mai mult cu cat polistul din comuna a cam luat in ras plangerea mea.Va multumesc.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa imi spuneti cei care stiti cui sa ma adresez"

cred că dumnezeului pisicilor - să-i facă odihna veșnică, "motănească"

| mihai69 a răspuns:

Te adresezi parchetului pentru tulburare de posesie, intrare fără drept pe proprietate privată. Consultă un avocat.
Pune și un gard electric preventiv.