| dragalasica a întrebat:

Am o camera mica. Cum pot sa o personalizez(fara ajutor)?

Răspuns Câştigător
| YepIsSuspended a răspuns:

Postere, Accesorii pe pereti, covor modern, poti picta geamul de la usa(daca ai geam)...

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ok, little nice lady! dar intrebandu-ne, oare nu ne-ai cerut ajutorul, totusi?!
Pai inprimul rand, cateva fotografii dragi, apoi, cel putin un raft, sau un coltar cu carti, un abajur inedit/atipic, o veioza intr-un colt, un poster interesant sau un tablou, ori o reproducere clasica faia, coltul/biroul cu muzica si calculatorul, daca e loc si de un mic fotoliu, sau perna fainuca de stat pe ea, o oglinda rotunda sau ovala, etc. Success!

| デイダラくん a răspuns:

Fa in asa fel incat fiecare lucru micut sa iasa in evidenta nu pune multe lucruri pe pereti ca da un aspect incarcat si da senzatia de spatiu mic si micsoreaza camra...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

?
Toti zic de postere...
Daca posterele, acele " afise " de duzina inseamna a personaliza camera... Doamne, mare este gradina ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti sa pui postere, sa iti pictezi camera(inimi, stele, flori etc) sa pui chestii preferate pe pereti
(poze haioase, ceas in forma de fata de om etc.)
, sa pui pe jos covoare cu diferite forme(daca ai desigur), sati pictezi geamurile(daca te lasa), un fotoliu in forma de ceva.

mai mult nu stiu... mai intreaba:p

| Allegria a răspuns:

Hmmm.
pai poti incepe prin a pune postere cu trupele preferate(dar nu excesiv)
si sa o vopsesti ce culoare vrei tu!
si sa aranjezi cum vrei tu mobila!
iar pe usa poti scrie un motto

| ilinca98 a răspuns:

Poti lipi postere pe perete sau dulap, poti sa iti faci un panou cu poze, sa-ti pui in camera lucruri care te caracterizeaza(daca te incanta ideea pls fundita)

| Mariana1993 a răspuns:

Buna!
Uite aici un articol unde gasesti cateva trucuri interesante despre amenajarea camerelor mici -http://www.pediatrutecuci.com/2015/09/trucuri-pentru-decorarea-unei.html.

Succes!

| litlleangel a răspuns:

In primul rind nu trebuie sa o faci prea aglomerata, pentru ca cu cit sunt mai multe lucruri in ea, cu atit pare mai mica.Ai putea sa ti-o personalizez in diferite moduri, incepind de la postere pina la creatii proprii,

| Ioana_Larisa_1992_uont a răspuns:

Păi, ai putea pune postere pe pereți, sunt unele reviste care dau postere (că de exemplu "Super Bravo Girl") ai putea pune unul pe ușă, unul in fața biroului, si unul pe un perete gol, ai putea lipi pe perete câteva poze dragi ție, cu persoane la care tii, sau cu ceva care îți place ție, poți să îți pui un semn pe ușă, ceva micuț, poate pe care sa scrie un motto, dar nu făcut de tine, de găsește în anumite magazine, poți să pui o veioză intr-un colț al camerei, că îți rezervi un spatiu unde sa tii cărțile tale preferate (dacă citești), poți vopsi camera in culoarea pe care o dorești, poți să cumperi din anumite magazine, obiecte decorative...

| Ioana_Larisa_1992_uont a răspuns:

Păi, ai putea pune postere pe pereți, sunt unele reviste care dau postere (ca de exemplu "Super Bravo Girl") ai putea pune unul pe ușă, unul in fața biroului, si unul pe un perete gol, ai putea lipi pe perete câteva poze dragi ție, cu persoane la care tii, sau cu ceva care îți place ție, poți să îți pui un semn pe ușă, ceva micuț, poate pe care sa scrie un motto, dar nu făcut de tine, se găsește în anumite magazine, poți să pui o veioză intr-un colț al camerei, că îți rezervi un spatiu unde sa tii cărțile tale preferate (dacă citești), poți vopsi camera in culoarea pe care o dorești, poți să cumperi din anumite magazine obiecte decorative...

| mp4_bimbo a răspuns:

In primul rand, ar trebui mobila putina si pereti deschisi la culoare si fara postere, tablouri saju altceva. Lenjerie de pat, mobila, pereti de culoare DESCHISA.Culoarea inchisa nu mareste camera, ci ae sens opus.

xoxo