| furboo a întrebat:

Am o combina frigo beko si frigiderul nu prea raceste, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Cioxan a răspuns:

Cheama un mecanic...s-ar putea sa trebuiasca sa reumple rezervorul cu freon! s-ar putea sa nu mai aiba freon si atunci frigiderul nu mai raceste!

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si eu am Arctic. Sunt surori. Fabrica Beco a cumparat licenta Arctic. Beco este o firma turca. Ca sa rezolv situatia cu partea de frigider am dat mai tare de la reglaj. Daca nu merge adreseaza-te unui specialist.

| 1fluturas a răspuns:

Este noua? asa a facut dintotdeauna? daca-i in garantie poti chema service-ul.Fiind vara si cald mai poti regla termostatul din interior pe o treapta mai mare(5 sau 7, nu stiu cate are BEKO)

| 1fluturas a răspuns:

Arcelik a cumparat ARCTIC, Beko e doar un brand ...sigur combina e made in Romania

| Ovidiu a răspuns:

Probabil s-a dus refigerantul ala si trebuie pus altul. Sau poate sunt infundate conductele alea-asta in cazul in care nu a mai fost folosit de ceva timp.

| Alecsa11 a răspuns:

L-ai bagat in priza?

| Bogdan_6929 a răspuns:

Arunca-l.laughing

| LucyuST a răspuns:

Sa nu o tii in caldura, sau la soare daca e pusa undeva la geam! pune-o undeva pe hol, la racoare oricum!

| iuli78 a răspuns:

Pune indro combina frigo

| cristianemil a răspuns:

Vezi daca are pe undeva posibilitatea de a regla temeratura este posibil sa fie si in interiorhappy