| Zuzumilk26 a întrebat:

Azi am cumpărat o Combina frigorifica SH liebherr cbines 3856 index 21d și am observat ca doar lada răcește iar frigiderul nu. De ce? Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Cheama un specialist sa verifice. Dar daca este in garantie sa umble la ea, decat daca este reprezentantul firmei. In certificatul de garantie trebuie sa scrie cui trebuie sa te adresezi in caz de defectiune.
Dar vezi ca unele frigider au termostat. Sa nu fie dat la zero.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifică manualul de instrucţiuni.

| Zuzumilk26 explică (pentru anonim_4396):

Nu am primit ca l-am luat SH

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Cauta pe net.

| Elelei a răspuns:

Cate motoare are? Ai verificat daca e deschis de la intrerupator/termostat? Daca are 2 motoare s-ar putea sa fie deschis doar pentru congelator.

| Zuzumilk26 explică (pentru Elelei):

Gata. Merge acum