| Senyorul a întrebat:

Am un perus de vreo 3/4 ani big grin il am de cand avea o luna... Se pare ca este foarte ametit, nu poate sa zboare, nu mananca, nu bea apa si abia se tine pe picioare ( nici in ele nu poate sa stea )... Acum 2/3 ani a mai patit asa dar mancase o frunza de floare toxica si a doua zi isi revenise, dar acum pare mai grav. El sta afara in colivia lui si acum am obervart ca la el ajungea o tulpina fara frunze de o floare ( nu-i stiu numele ). Ce as putea sa fac? ( fara sa ma duc la veterinar ca sunt de la tara si nu avem asa ceva pe aici ). Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Da macar un telefon la un cabinet veterinar si explica situatia.

Uite aici lista cabinetelor veterinare din Romania, cu telefoanele:

http://www.animalutul.ro/lista-adreselor/doctor-veterinar/107/

| Senyorul explică (pentru Empathizer):

A murit azi dimineata... sad sad cred ca a facut febra pentru ca ziua sta afara si e foarte cald si noaptea tot afara... dar acum vreau sa-mi cumpar 2 ( o fata si un baiat )

| Empathizer a răspuns (pentru Senyorul):

Imi pare tare rau. Condoleante.