| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

..ce erbicid imi trebuie pentru cultura de capsuni (dati mai multe exemple si preturi) Funda

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Erbicide cand anume sa le dai? In timpul vegetatiei, adica ai capsunile deja si vrei sa omori numai buruienile sau urmeaza sa plantezi, dar vrei sa erbicidezi intai? Cel mai indicat este sa intrebi la un magazin care vinde erbicide, dar in general vei folosi erbicide care omoara buruienile monocotildoanate, adica plantele alea cand rasar si au numa o singura frunzulita, gen mohor si alte buruieni.Alea care au doua frunzulite no sa le poti omora,pentru ca daca leai distruge pe alea s-a dus si capsunile tale de suflet,pentru ca si capsuna este tt dicotila, adica are doua frunzulite la mom rasaririi sa le zicem asa. Oricum pesticidele astea apar mereu altele noi, sau sub alte nume, cel mai bun e sa mergi acolo citesti pe ambalaj, sau iti spune ala ce vinde ca ar trebuie sa stie, cel putin asa ar fi cazu sa stie.Dar in general cam asa sta situatia.Si sa nu faci solitia aia mai concentrata decat spune pe ambalaj ca o sa sufere si capsunile tale dupa chiar daca nu le omori. Spun asta pentru ca stiu cum e romanu, las sa fie mai tare ca omoara mai bine laughing

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai multe informatii sunt si pe google...