| StefiChan8D a întrebat:

Am primit o planta cadou. Are frunze rosii deasupra si mai in josul tulpinii are frunze verzi. Nu prea este lumina naturala, fiind iarna, si i-am dat jumatate de cana de apa pentru ca am vazut ca pamantul era uscat. Ii tot cad frunzele si cele ramase sunt putin lasate. Am pus degetul in pamant si am vazut ca este destul de uscat. A venit fara farfurie asa ca am improvizat una de bucatarie si am pus un capacel de apa pe farfurie. Pare ca a absorbit apa aceea. Nu prea stiu cum sa am grija de o planta. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai sunt unele plante care nu se uda normal. Nu stii ce planta e?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Asa cum o descrii, se pare ca planta este o craciunita--- vezi cum se ingrijeste :http://www.horticultorul.ro/......ingrijire/