| seby15 a întrebat:

Am pus termopane cu geam 4 anotimpuri.Cum as putea sa le deosebesc de celelalte ca nu vad o diferenta?

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

@fulgerulalbastru - pai omul tocmai a intrebat si nu a raspuns nimeni. Ma bag si eu in seama, ca sunt curios si eu.
@larix - pai daca nu te numeri printre cei putini, de ce te bagi in seama?

regis
| regis a răspuns:

@larix - scopul acestui site este de a raspunde intrebarilor. Daca ti se pare prea complicat sa te cobori la nivelul unui neinitiat in aceasta sublima arta a termopanelor, nu iti cere nimeni sa o faci. Dar daca tot te grabesti sa dai un raspuns, incearca sa fie unul util.

PS: nu ne impresioneaza insiruirea de marci comerciale.

Alte răspunsuri
| Hassel a răspuns:

Diferenta nu prea se vede...aici e vorba de calitatea materialelor, de gazul care se pune intre straturi etc etc...

| Angel0 a răspuns:

Putini reusesc sa faca diferenta intre un low-E si un 4 anotimpuri.

| Angel0 a răspuns:

@regis
Eu reusesc sa le deosebesc pentru ca lucrez cu ele de cand au aparut, dar sa incerc sa explic unui neinitiat cum sa faca diferenta intre un planitherm ultra-n si un plamitherm 4s, este prea complicat.De aceea am raspuns ceva de tipul" las-o balta".
@fulgerulalbastru
Nu este o tampenie ce a facut.A facut foarte bine. Diferenta de pret este mica, iar beneficiile sunt mari.

Alte răspunsuri
| Ella a răspuns:

Hei! Eu nu sunt chiar priceputa în asa ceva, dar din cate știu diferența e ca geamul 4 anotimpuri protejează de ultraviolete, și pe timp de vara mai ales dacă stai într-o zona unde soarele își face simțită prezenta aproape toată ziua, reduce din căldura care intra în casa. Sper sa îți fie de folos postarea chiar dacă am răspuns după muult timp...dar mai bine mai târziu decât niciodatătongue
P.S. îți protejează și mobila(nu se decolorează dacă sta unde bate soarele-bineînțeles cu geamul închisbig grin).

| Grandy_Vj_1986 a răspuns:

Salut...Ma ocup cu geam termopan de ceva vreme si sa stii ca nu e cum zic altii! Diferenta intre sticla Low-e si 4Seasons e mare, si dpdv vizibil. Foaie low-e e in interior, iar cea 4 Seasons la exterior. Ca sa te asiguri ca e 4 anotimpuri trebuie doar sa te uiti la reflexia ei cand bate soarele pe ea. Este o sticla cu o pelicula subtire, ionizata cu argint care la raze directe devine ca oglinda. Uite-te cum trebuie sa arate o sticla 4 anotimpuri pe site-ul meu la portofoliu, la casa corunca1 - www.wdg-trading.com

| Banat_Fereastra_1996 a răspuns:

Salut, cele cu sticla 4 anotimpuri au o pelicula verde inspre exterior + efect oglinda nestrident precum stopsol ( Reflexiv Bronz) efectul sticlei este de impiedica razele ulatraviolete in timpul verii, si mentinerea cofortului termic atat pe timp de vara cat si pe timp de iarna, o sticla cu dublu proprietati, de aceea are si termenul de DUAL-PROTECT.
Cei care ti-au prezentat produsul ar fi trebuit sa-ti aduca la cunostinta toate informatile legat de produs,
Ce profil ai achizitionat ca si tamplarie?

| GinaDinamita a răspuns:

Geamurile 4 anotimpuri fac condens? m-am saturat sa sterg cu carpa geamurile:@:@:@ astea si vreau sa-mi pun geamuri 4 anotimpuri si vreau sa stiu daca fac si astea condens big grin