| dydy22 a întrebat:

Am si eu o intrebare . stiti cumva daca este buna spuma poliuretanica pentru polistiren ? a incercat cineva acest adeziv? am auzit ca este bun acest adeziv

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Din cite stiu eu, spuma poliuretanica nu e un adeziv, e pentru a umple anumite goluri. Fii sigur ca nu merge la polistiren. Exista si adeziv special pentru polistiren (cel care se pune la tavane false, sau profiluri de polistiren), insa nu are nimic de-a face cu spuma poliuretanica.

| Hombre a răspuns:

Pentru lipirea polistirenului sunt adezivi speciali, spuma poliuretanica topeste polistirenul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuma nu este adeziv si nu o poti folosi pentru placarea cu polistiren ci doar pentru fixare(usi, ferestre) sau umplerea anumitor goluri existente.Numai bine.

| Ionescu_Mihaela_1987 a răspuns:

Spuma poliuretanica rigida cu celula inchisa este superioara polistirenului ca si material izolant. Mai multe detalii puteti afla intrand pe site-ul :
http://www.sistemepoliuretanice.ro/

| spumapoliuretanica a răspuns:

Spuma poliuretanica se foloseste ca un material izolant, echivalent cu polistirenul, nu se foloseste in combinatie cu acesta. Mai multe detalii despre spuma poliuretanica poti gasi pe site-ul: http://izolatii-spuma-poliuretanica.ro/